JELGAVAS BIGBENDS

23 jūlijs, 2021 | 19:00

Piektdiena

Lielā skatuve

Lielā skatuve

JELGAVAS BIGBENDS
JELGAVAS BIGBENDS
JELGAVAS BIGBENDS
JELGAVAS BIGBENDS
JELGAVAS BIGBENDS
JELGAVAS BIGBENDS
JELGAVAS BIGBENDS

JELGAVAS BIGBENDS ir viena no Latvijas džeza mūzikas pamatvērtībām – profesionālu mūziķu apvienība ar vēsturi un tradīcijām kopš 1990. gada. Visu līdzšinējo pastāvēšanas laiku bigbenda mākslinieciskais vadītājs un diriģents ir Raitis Ašmanis, kas kolektīva uzmanības lokā galvenokārt izceļ džeza standartus un populāru ārzemju un latviešu komponistu mūziku.

 

Jelgavas bigbends regulāri uzstājies dažādās Latvijas pilsētās, kā arī devies koncertbraucienos uz Lietuvu, Igauniju, Franciju, Vāciju, Somiju, Zviedriju, Spāniju, Itāliju, Čehiju, Meksiku, Brazīliju, Peru un ASV. Ne reizi vien iegūtas godalgas džeza konkursos Vācijā, Čehijā un Nīderlandē. Jelgavas bigbends piedalījies arī Latvijas Nacionālā teātra Ziemassvētku iestudējumos un Ditas Lūriņas programmā “Sapnis par Brodveju”, kā arī vairākkārt uzstājies dažādās televīzijas pārraidēs un izklaides šovos.

 

Kolektīvs sadarbojies ar teju visiem atzītākajiem Latvijas džeza un populārās mūzikas atskaņotājmāksliniekiem: Raimondu Paulu, Raimondu Ozolu, Ingu Bērziņu, Olgu Pīrāgu, Intaru Busuli, Anci Krauzi, Mariju Naumovu, Ievu Kerēvicu, Aiju Vītoliņu, Normundu Rutuli, vokālo grupu Framest, Laimi Rācenāju, Lindu Leen, Niku Gothemu, Daumantu Kalniņu u.c. Jelgavas bigbendā īsāku vai garāku brīdi muzicējusi lielākā daļa Latvijas džeza mūziķu.

 

2007. gadā klajā laists pirmais Jelgavas bigbenda kompaktdisks, kas ieskaņots kopā ar R. Paulu, I. Busuli, I. Kerēvicu, O. Pīrāgu un L. Rācenāju.
2020. gadā klajā laists Jelgavas bigbenda kompaktdisks, ar Raimonda Paula un latviešu tautas dziesmu aranžējumiem, kurus veicis pasaulē atzīts komponists un aranžētājs no ASV – Maikls Abene (Michael Abene).

Vairāk koncertu šajā dienā