Sketchbook Quartet

24 jūlijs, 2021 | 19:00

Sestdiena

Lielā skatuve

Lielā skatuve

Sketchbook Quartet
Andi Tausch,  

ģitāra

Leonhard Skorupa,  

saksofons, klarnete, taustiņi, iepriekš sagatavoti ieraksti (samples)

Daniel Moser,  

basa klarnete, FX

Konstantin Kräutler,  

bungas

Sketchbook Kvartets ir post-jazz grupa no Vīnes. Tās sastāvā ir četri jauni, erudīti mūziķi, kuri pievērsuši pastiprinātu interesi mūsdienu radošajam improvizācijas skanējumam. Viņi cenšas izlauzties ārpus žanra robežām, atskaņot kamermūzikas un prog-rock mūzikas stilu sajaukumus ar spēcīga ritma pavadījumā, kas nemitīgi ir mainīgā kustībā. Neierastā instrumentu komplektācija un sarežģītās, rūpīgi izstrādātās kompozīcijas apvienojumā ar aizrautību garantē jaunu, svaigu un vibrējošu skanējumu.

Klausoties Sketchbook Kvarteta mūziku, pirmais noteikti ir pārsteiguma elements. Ak, arī šādi var skanēt džezs?! Eksperimentālā un draudzīgā kvarteta radītajai mūzikai ir maz sakara ar džezu tā klasiskajā vai tradicionālajā izpratnē. Neparasts ir ne tikai Sketchbook Kvarteta sastāvs, bet arī tā mūzika un skanējums, ko īsumā var raksturot kā idiosinkrātisku un žanram netipisku.

 

Kvartets džeza mūzikai pievēršas no pavisam cita skatpunkta. Mūzika ir tikai par un ap noskaņu un atmosfēru, radot spriedzi, kas tiek nepārtraukti palielināta, līdz tā ar lielu sprādzienu beidzot sasniedz kulmināciju. Siltuma un skaistuma pārpildīts, kvarteta muzikālais izpildījums skan valdzinošā džeza tonī, kas aicina klausītāju iegremdēties mūzikā un ļauties skaņas mākslas notikumiem. Sketchbook Kvartets ir izvēlēts NASOM “New Austrian Sound of Music” 2020. – 2021.gadā projektam.

 

“Kad eklektiskais, postmodernais kamermūzikas džezs satiekas ar roku. Bagātīgs ar izsmalcinātām detaļām un burvīgu kompozīcijas apdari, kas liek jums ilgoties pēc negaidītā.”

– Andreass Felbers, OE1 / WDR 3 Jazznacht

“Ļoti baudāms albums, pilns ar lielu jautrību, viscaur albumam daudz kas mainīts gan stilā, gan ritmā. Interesantais grupas sastāvs tam piešķir neparastu skanējumu. Šķiet, ka tas virzās pa tādu kā taisni starp džezu un rokmūziku, pa vidu sērfojot starp daudzām citām lietām… “

– vietne: thejazz.co.uk, autors: Pēteris Slavins

Vairāk koncertu šajā dienā