Accent – a cappella grupa – Saulkrasti Jazz Festival

Accent – a cappella grupa

20 jūlijs, 2023 | 20:00

Lielā skatuve

Lielā skatuve

Jean-Baptiste Craipeau,  

Tenors 1 (Francija)

Simon Åkesson,  

Tenors 2 (Zviedrija)

Danny Fong,  

Tenors 3 (Kanāda)

Andrew Kesler,  

Tenors 4 (Kanāda)

James Rose,  

Baritone (Anglija)

Evan Sanders,  

Bass (ASV)

Accent – a cappella grupa

 

Seši jauni vokālā džeza pionieri no 5 valstīm un 2 kontinentiem, kas aizsākās kā interneta sadarbība, nekavējoties izveidojās par ciešu mūzikālu vienību.

“Viena no apbrīnojamākajām jaunajām vokālajām grupām uz planētas”
– Jorge Calandrelli (Grammy balvas ieguvējs komponists, aranžētājs un orķestrētājs).

Nekas tā nesaka “harmonija” kā satikšanās pāri starptautiskām robežām. Smēlušies iedvesmu no vokālā džeza pionieriem, kas bija pirms viņiem, Accent veido jaunu ceļu, apvienojot džezu, popu un mūsdienu a cappella vienā skanējumā.
A cappella dziedāšanas popularitāte pasaulē arvien pieaug, taču grupa Accent ir atradusi savu nišu. Iedvesmojoties no burvīgajām džeza harmonijām TAKE 6, kā arī The Hi-Lo’s, seši ACCENT dalībnieki, būdami izcili aranžētāji un instrumentālisti, nes savu mīlestību pret komplicētu harmoniju izdziedāšanu jaunos līmeņos – jo blīvāka un sarežģītāka, jo labāk!
Neticamā Jean-Baptiste (JB) Craipeau (Francija), Simon Åkesson (Zviedrija), Danny Fong (Kanāda), Andrew Kesler (Kanāda), James Rose (Anglija) un Evan Sanders (ASV) tikšanās (pašu aprakstīti kā “džeza vokālie nerdi”) varēja notikt tikai sociālo mediju laikmetā. Kļūstot viens par otra “attālinātiem” Youtube video faniem, viņi apvienoja spēkus 2011. gadā, sadarbojoties tiešsaistē, veidojot dziesmas un videoklipus.

Kopš tā laika viņi ir izdevuši piecus albumus, uzstājušies Londonas A Cappella festivālā, spēlējuši visā Eiropā, Ziemeļamerikā un Āzijā, kā arī uzstājušies izpārdotā Ziemassvētku šovā Londonas Karaliskajā Alberta koncertzālē. Viņu unikālo saskaņu un aranžējumus atzinīgi novērtējuši gan a cappella dziedātāji, gan mūziķi, tostarp Sedriks Dents no grupas TAKE 6 un Klārks Berouzs no The Hi-Lo’s.
Viņu jaunais albūms Journeying atspoguļo brīdi laikā, kad grupa 2020. gadā mājsēdes laikā izpētīja jaunas skaņas, faktūras un producēšanas pieejas. Albūmu pilnībā aranžējis un producējis baritons James Rose, stilistiski savijot kopā popmūzikas, džeza, elektronikas un deju mūziku. Tā veidošanā piedalījušies izcili viesi no Women of the World, Trey McLaughlin un izcilie finālisti Resound no America’s Got Talent.

Christmas All the Way ir Accent jaunākais pilna garuma albuma projekts. Viņu agrākie izdevumi ir džeza vokālās harmonijas meistardarbi. Christmas All the Way albūma tapšanas laikā grupa strādāja ar labākajiem instrumentālajiem aranžētājiem, tostarp Jorge Calandrelli, Gordon Goodwin and Nan Schwartz. Rezultāts ir paplašināta mūzikas palete papildus Accent ierastajai nevainojamajai a cappella skaņai. Ansambļa sulīgo skanējumu izdaiļo dziļa un iedzimta muzikalitāte. Grupā nav nevienas dīvas. Accent darbs ir kolektīvs darbs, kas koncentrējas uz viņu stingriem aranžējumiem un saskaņotu skanējumu.

Kā teica Alans Pols no The Manhattan Transfer: “Jūs, puiši, turpināt vokālās grupas mantojumu.