ANTON GORBUNOV QUARTET – Saulkrasti Jazz Festival

ANTON GORBUNOV QUARTET

ANTON GORBUNOV QUARTET
Anton Gorbunov,  

bass

Anton Zaletaev,  

saksofons un flauta

Vladimir Goluhov,  

vibrafons

Peter Ivshin,  

bungas

“Anton Gorbunov Qaartet” ir četru lielisku džeza mākslinieku apvienība, kuras līderis – Antons Gorbunovs ar savu basģitāras spēli ieved klausītājus īpašās un patīkami baudāmās džeza mūzikas izjūtās.

Viens no labākajiem Krievijas basģitārisitem, Antons Gorbunovs, muzikālajās aprindās ir zināms kā daudzveidīgs mākslinieks, kura izpildījumā var dzirdēt ne tikai džeza mūziku. Viņš ir piedalījies dažādos muzikālos projektos gan pavadošā sastāvā, gan kā solists.
Dalību ņēmis vairākos projektos ne tikai Krievijā, bet arī starptautiskā mērogā, piedalījies festivālos “Bass day” (2006., 2007. un 2010.gadā), “Eurobass day” (2007.gadā), festivālā “Jazz Globus” Jeruzalemē un daudzos citos, kā arī spēlējis kopā ar tādām mūsdienu džeza zvaigznēm kā David Sanborn, Eric Mariental, Dave Koz, Phil Perry, Joān Donato, Bobby Harden, Ty Stevenson, Arkady Shilkloper un bundzinieku Ernsto Simpson.
Strādājis kopā ar grupu “Marimba+”, “Trans-Atlantik”, Igoru Boiko, Anatoliju Gerasimovu un citiem.
Karjeras laikā ir radīti arī daudzi paša mākslinieka projekti – “Galeo”, “День творчества” (ar albuma nosaukumu “Sun-Moon”), izdoti vairāki albumi – “Ideja fix”, “Live at Aleksey Kozlov club”un radīts mūsdienīgs, oriģināls trio “Bass Magic”.
Uz šo brīdi mākslinieka radošums izpaužas aktīvā koncertēšanā visā pasaulē. Klajā nākuši četri albumi, no kuriem trīs ir radīti sadarbībā ar leiblu “Art Beat”.

 

Antons Zaļatajevs ir dzimis Maskavā 1969.gada 19.jūnijā, un ir kļuvis par vienu no daudzveidīkājamiem un pieprastīkājamiem mūziķiem Krievijā. 1993.gadā debitējis jauno džeza mākslinieku konkursā Krievijas pilsētā Rostov-on-Don.
Spēlējis orķestros pie V.Kadirskova, G. Garanjana un I. Butmana, kā arī “Kadans”, “Moscow Ragtime Band”, “Laber Band”, “Ivanov Vib Band” muzikālajos sastāvos. Uzstājies kopā ar Jakovu Okunemu, V. Epanechnikovu, D. Jakovļeva kivntetu, kā arī spēlējis orķestrī “Orfei”.
Uz vienas skatuves muzicējis kopā ar Lew Tabackinu, Lew Soloffu, Džonu Griffinu, David Clayton-Thomas (“Blood Sweat and Tears”) un daudziem citiem pasaules slaveniem džeza mūzikas māskliniekiem.
Aktīvi koncertē festivālos un džeza klubos, kur klausītājiem tiek atskaņotas arī paša mākslinieka radītās kompozīcijas.

 

Vladimirs Goluhovs ir Pazīstams vibrafonists, perkusionists un komponists, kurš strādājis kopā ar muzikālajiem sastāviem “Splin”, “Chaif”, “Alissid Jazz” un tādiem māksliniekiem kā Gariks Sukačevs (Г. Сукачев), Vanessa Freeman (Lielbritānija), kā arī Anatoliju Gerasimovu (А. Герасимов).
Ar viesizrādēm ir izbarukājis gandrīz visu pasauli: no ASV līdz Vācijai, no Japānas līdz Spānijai.
V. Goluhovs eksperimentē dāžādos mūzikas virzienos, sākot ar folkloru un akadēmisko mūziku, līdz jaunajam, mūsdienu džezam, tehno un trans mūzikai.

 

Peter Ivshin šobrīd ir viens no pieprasītākajiem bundziniekiem Krievijā.
Pēteris ir dzimis 1985.gada 12.maijā Maskavā un jau bērnības un pusaudžu gados ieguva plašas muzikālās zināšanas. Mācijies Maskavas Valsts konservatorijas Centrālajā mūzikas skolā estrādes – džeza fakultātē pie tādiem atzītiem pasniedzējiem kā E.S. Grečiševs, P.P. Petruhins, M.I. Kovaļevskis un pie nopelniem bagātā Krievijas mākslinieka A.V. Oseičuka.
Pētera pirmais mūzikas instruments bija ksilafons. Spēlējot tieši šo mūzikas instrumentu viņš uzvarēja konkursā “Klasiskais mantojums” (“Классическое наследие”) un kļuva par stipendijas laureātu “Jaunie vārdi” (“Новые имена”).
Pēc paša mākslinieka domām, pateicoties tieši ksilafona spēlei, viņš ir iemācījies dzirdēt šo īpašo skaņu, ko sniedz sitamie instrumenti. Viņa kvalitatīvo skanējumu ne reizi vien ir atzinuši un augsti vērtējuši arī vairāki mūzikas kritiķi.
Jau karjeras sākumā Pēteris ieguva pieredzi spēlējot gan lielos, gan mazos sastāvos: jauniešu džeza ansamblī pie P.P. Petruhina, V.G. Segala big-band, kā arī E.S. Grečiševa kvartetā “Jazz Passengers”.
Mācījies Gņesina mūzikas akadēmijā un 2002.gadā iekļuva pirmajā sastāvā šobrīd jau leģendārajā grupā “Sunlight. Paralēli muzicējis kopā ar Vjačeslavu Gorski, Oļegu Kirejevu “Igor Boiko Band” , “Funky Land”, Antona Gorbunova kvintetā, Dmitrija Ilugdina trio, piedalījies projektā “Vision of Sound”, kā arī uzstājies kopā ar Chuck Loeb, Eric Marienthal, Dave Koz, Phil Perry un Brain Simpson. 2010.gadā Crocus City Hall piedalījies pasaules džeza leģendu koncertā kopā ar saksafonistu David Sanborn.

 

Džeza, funk, fusion projektu skaits, kuros muzicē Pēteris ir vairāki desmiti, taču vēl lielāks daudzums ir izdoto albūmu, kuru ieraksti notikuši ar mākslinieka piedalīšanos.
Pateicoties savai reputācijai, daudzveidīgais mūziķis, kurš pārvalda vairāku stilu mūziku, šobrīd ir pieprasītākais mākslinieks uz Maskavas mūzikas skatuves.