DĀVIS JURKA «STRINGS ATTACHED» – Saulkrasti Jazz Festival

DĀVIS JURKA «STRINGS ATTACHED»

Dāvis Jurka
Dāvis Jurka,  

saksofons

Ritvars Garoza,  

piano

Toms Poišs,  

kontrabass

Rūdolfs Dankfelds,  

bungas

Aleksejs Bahirs,  

vijole

Ivars Brīnums,  

vijole

Pēteris Trasuns,  

alts

Jānis Pauls ,  

čells

Jaunais džeza saksofonists Dāvis Jurka kopā ar domubiedriem izveidojis koncertprogrammu “Strings attached”, kurā skan paša Dāvja Jurkas un kvarteta dalībnieka, pianista Ritvara Garozas oriģinālmūzika, kas komponēta un aranžēta speciāli džeza kvartetam un stīgu grupai.

Pats kvarteta vadītājs Dāvis Jurka par šo ieceri saka tā: «Tas ir ilgi lolots un rūpīgi gatavots projekts. Kopā ar kvarteta pianistu Ritvaru Garozu, kurš ir arī lielisks komponists, esam nopietni strādājuši pie šīs programmas. 2015. gada maijā aizvadījām brīnišķīgu koncertu Stradiņa universitātes Aulā, kas pierādīja, ka šī programma ir ilgtspējīga un interesanta ļoti plašai auditorijai. No klausītājiem saņēmām uzmundrinājumu un iedvesmu šo lietu attīstīt. Šeit kopā ar džeza kvartetu spēlē arī stīgu grupa, kā tas zīmīgi norādīts arī angliskajā programmas nosaukumā – „pievienotās stīgas“ jeb „strings attached“. Tā varbūt nav tik ierasta parādība džeza mūzikā Latvijā, bet tas ir svaigs un skanējuma krāsainību paspilgtinošs aspekts, turklāt muzikālo materiālu bagātinošs elements.»

Dāvis Jurka sevi ir pieteicis kā aktīvu un daudzpusīgu jauno mūziķi. Ir saksofonists Latvijas Radio Bigbendā un orķestrī «Rīga», paralēli uzstājies gan kā solists, gan dažādu sastāvu dalībnieks. Papildus studijām Latvijā izglītojies arī Igaunijas Mūzikas un teātra akadēmijā un Hamburgas Mūzikas akadēmijā. 2014. gadā ieguvis 2. vietu Starptautiskajā džeza mākslinieku konkursā «Riga Jazz Stage 2014», savukārt aizgājušā gada nogalē saņēmis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas un «Swedbank» Gada balvu par izciliem sasniegumiem un aktīvu darbību. Latvijas Radio Bigbenda sastāvā uzstājies ar tādām pasaules zvaigznēm kā vokālo ansambli «New York Voices», džeza vokālistu Kurtu Ellingu (Kurt Elling), bundzinieku Džodžo Maijeru (Jojo Mayer), trompetistu Rendiju Brekeru (Randy Brecker) un multiinstrumentālistu Džeimsu Morisonu (James Morisson).