DIKSILENDS “SAPŅU KOMANDA” – Saulkrasti Jazz Festival

DIKSILENDS “SAPŅU KOMANDA”

Spēlfilmas ”Sapņu komanda 1935” skaņu celiņa veidošanai 2013. gadā tika izveidots raksturīgs 1930. gadu džeza ansambļa – diksilenda sastāvs, kurā tika pieaicināti vadošie Latvijas džeza mūziķi. Ieraksta procesā pavisam negaidīti jau no pirmajām skaņām izveidojās jauns, brīnišķīgi un oriģināli skanošs džeza kolektīvs, kura lielisko veikumu iespējams dzirdēt filmā. 

 

Labi iesāktais tiek turpināts, uzstājoties ar vairākām koncertprogrammām:

 

  •  “Ceļojums uz uz Diksi-lendu”, “Ceļojums uz uz Diksi-lendu – 2” (kopā ar dziedātājiem Kristīni Prauliņu, Nauri Puntuli, kā arī vokālo grupu “Neaizmirstulītes”)
  •   ““Trauksmainie divdesmitie”. Latvijas džeza sākumi no “Šņāci, Minna” līdz “Vecajam ratiņam” – kopā ar dziedātāju Normundu Rutuli.

 

Koncertprogramma “Ceļojums uz uz Diksi-lendu” veltīta tradicionālā džeza stila – diksilenda stilistikai, taču radoši un inovatīvi izmantojot šī tradicionālā džeza sastāva iespējas. Programmā skan skan gan diksilenda žanra klasika, gan novatoriski un asprātīgi aranžēti pazīstami mūsdienu ārzemju un latviešu popmūzikas hiti. 

 

Savukārt “Trauksmainie divdesmitie” ir izzinoša, jautra un dinamiska koncertprogramma, kas klausītāju aizved Latvijas džeza pirmsākumos 1920. gados, kad skanēja čarlstons, cilvēki dejoja neskaitāmās ballēs, bet džezs neatturami sāka savu uzvaras gājienu. Prgrammā skan lielākie to gadu “grāvēji” autentiskā izpildījumā, kopā ar eleganto Normundu Rutuli!

 

. “Sapņu komanda” ir uzstājusies labākajos Latvijas džeza festivālos, regulāri koncertē gan publiskos, gan korporatīvos pasākums, kā arī Rīgas un Latvijas džeza klubos. Kopā ar mums dažādās programmās uzstājas dziedātāji Kristīne Prauliņa, Nauris Puntulis, Normunds Rutulis kā arī vokālā grupa “Neaizmirstulītes”, radot krāsainu un dinamisku priekšnesumu.

Esam ieskaņojuši arī savu pirmo CD “Sonny Boy”.

Skaņdarbi no grupas jaunā albūma iekļauti 2018 gada Latvijas džeza izlases CD starptautiskājā mūzikas izstādē WOMEX.

 

Par mūziķiem:

 

Grupas sastāvā apvienojušies labi pazīstami Latvijas džeza mūzikas profesionāļi „ar stāžu” un pieredzi daudzskaitlīgos sastāvos un visdažādākajos projektos. 

Diksilenda vadītājs, klarnetists un saksofonists Indriķis Veitners vienlaicīgi ir arī pasniedzējs un džeza katedras vadītājs JVLMA, kā arī nodarbojas ar Latvijas džeza vēstures pētniecību.  

Pianists, komponists un aranžētājs Madars Kalniņš ir labi pazīstams Latvijas džeza mūziķis, kurš arī ir pasniedzējs  JVLMA džeza katedrā, un patlaban veic sava solo cd ierakstu. 

Viens no labākajiem Latvijas džeza trompetistiem Normunds Piesis, kopā ar pieredzējušo džeza trombonistu Lauri Amantovu, bigbenda “Mirage Jazz orchestra” vadītāju, veido spēcīgu metāla pūšamo instrumentu tandēmu. 

Savukārt pazīstamais latviešu kontrabasists Andris Grunte, viens no labākajiem jaunās paaudzes bundziniekiem Krišjānis Bremšs un bandžo spēlētājs Bruno Priekulis kopā rada robustu, svingojošu ritma grupas sniegumu, veidojot raksturīgo un neatkārtojamo “Sapņu komandas” skanējumu.