FREEDOMS TRIO – Saulkrasti Jazz Festival

FREEDOMS TRIO

FREEDOMS TRIO

Mākslinieki no Norvēģijas, Brazīlijas un Mozambikas, kuriem piemīt dzirkstoša muzikalitāte un katrs no viņiem ir lielisks solists, komponists un dziedātājs. Katrs savas nacionalitātes pārstāvis, taču mūzikas valoda vieno visus.

 

Ģitārists Steinar Aadnekvam pēdējo 10 gadu laikā sevi ir pierādījis starptautiski kā neparasti talantīgs mākslinieks. Kā arī ir viens no nedaudzajiem jaunajiem ģitāristiem, kurš izpilda moderno džezu uz neilona stīgu akustiskās ģitāras. Viņu saista gan džeza, gan pasaules mūzika. Mājās, Norvēģijā, Steinars plašu atpazīstamību ieguva 2010. gadā pēc uzstāšanās Molde Jazz festivālā. Pēc sava debijas albuma «Simple Things» izdošanas, viņš koncertēja visā Ziemeļeiropā. Sadarbojoties ar saviem kolēģiem no Brazīlijas un aktīvi koncertējot gan uz Brazīlijas mūzikas skatuvēm, gan Ziemeļvalstīs, Steinars ir izdevis vēl vairākus albumus. Šogad, 2015. gadā, klajā nācis ceturtais albums «Freedoms Tree», kurš ticis izdots kopā ar ievērojamo leiblu Norwegian Losen Records.

 

Bundzinieks un dziedātājs Deodato Siquir ir mūziķis jau trešajā paaudzē no Maputo pilsētas Mozambikā. Uz dzīvi Zviedrijā apmeties 2001.gadā un pašlaik ir viens no labākajiem Afro-Jazz mūzikas māklsiniekiem Ziemeļvalstīs. Sadarbojies ar tādiem izciliem māksliniekiem kā Etienne Mbappe, Linley Marthe kā arī Joe Zavinul. Deodato rokas veiklība ir apbrīnojama un, māksliniekam esot uz skatuves, klausītājiem ir iespēja viņu iepazīt līdz dvēseles dziļumiem, baudot koncertu, no kura nevēlēsieties nokavēt ne sekundi.

 

Basģitārists Rubem Farias ir dzimis 1986. gadā Salvadorā, Brazīlijā un jau ļoti agrā vecumā viņš tika atzīts pat muzikālu un talantīgu bērnu. Jau 13 gadu vecumā Rubems tika uzņemts Sao Paulo konservatorijā, kur studēja pie valsts labākajiem pasniedzējiem. Šobrīd jaunais mākslinieks ir viens no pieprasītākajiem mūziķiem Brazīlijā.