LUPA – Saulkrasti Jazz Festival

LUPA

22 jūlijs, 2023 | 20:00

Lielā skatuve

Lielā skatuve

Instrumentālajā, elektroniskajā un analogajā modern fusion grupā “LUPA”, dibināta 2016.gadā,  apvienojušies četri no labākajiem Latvijas džeza un laikmetīgās mūzikas māksliniekiem: Dāvis Jurka – alta saksofons, “Erica Synths” efekti; Ritvars Garoza – sintezatori un “Fender Rhodes”, Valters Sprūdžs – basģitāra; Andris Buiķis –  bungas, “Tempest” analogā bungmašīna. Grupas debijas skaņuplate “Sequences and Consequences” nominēta “Austras Balva 2019”, kā arī Mūzikas ierakstu gada balvai kategorijā “Džeza mūzika”.

“Sequences and Consequences” ir uz viena viļņa ar citiem pasaulē ierakstītiem mūsdienu modern-jazz, soul-jazz, electric-jazz, fusion ierakstiem,“ vērtē Mareks Ameriks, neatkarīgās un džeza mūzikas ierakstu izdevniecības “Jersika Records” mākslinieciskais direktors.

Grupas otrais pilnmetrāžas mūzikas projekta ieraksts “Koki | Sketches of Trees” arī nule kā ieguvis Mūzikas ierakstu gada balvu kategorijā “Labākais džeza mūzikas albums 2022”. Jaunā projekta ideja un iedvesma ir Latvijā sastopamie koki, krūmi un meži. Turpinot jau debijas albumā “Sequences and Consquences” aizsākto tēmu par darbībām un to sekām, komponisti (un grupas dalībnieki) Ritvars Garoza, Valters Sprūdžs un Andris Buiķis kļūst par skaņu dendrologiem un pēta daudzgadīgo augu balsis, krāsas, to radīto harmonisko kakofoniju dabiskajos biotopos, to stumbru kustības un spēles ar saulesgaismu un tās elementiem. Tiek pētīta mūsu – homo latviensis vulgaris – sadarbība ar šiem dzīvajiem organismiem, to reakcija uz mūsu darbībām. Tiek izzināta katras šķirnes iekšējā balss un vieta augu pasaules hierarhijā. Mūzikas projekts sastāv no bezvārdu dziesmām. 

Grupa arī sadarbojas ar leģendāro latviešu komponistu un pianistu Zigmaru Liepiņu viņa koncertprogrammā “Zigmars Liepiņš. Par svarīgo”, kas nominēta LSM gada balvai “Kilograms Kultūras 2022”.

Vairāk koncertu šajā dienā