Mirage Jazz Orchestra & Marta Giulioni, Massimo Morganti – Saulkrasti Jazz Festival

Mirage Jazz Orchestra & Marta Giulioni, Massimo Morganti

20 jūlijs, 2023 | 20:00

Lielā skatuve

Lielā skatuve

Mirage Jazz Orchestra,  

Marta Giulioni,  

vokāliste

Massimo Morganti,  

trombonists, komponists, aranžētājs un diriģents

Massimo Morganti

Masimo Morganti, trombonists, komponists, aranžētājs un diriģents no Itālijas.

Beidzis trombona, kompozīcijas un orķestrēšanas specialitātē G. Rosīni konservatorijā Pezāro, pēc studiju perioda Bērklijas koledžā Bostonā pie Fila Vilsona, Džefa Galindo, Hala Kroka un Džordža Gārzona, izveidoja Colors Jazz Orchestra, kas drīz kļuva par vienu no labākajiem bigbendiem Itālijā.

Kopā ar šo grupu viņš ierakstīja piecus kompaktdiskus, pirmo “Nineteen plus One” ar Keniju Vīleru, otro “Quando m’ innamoro”…džezā ar Roberto Livraghi sarakstītām sešdesmito gadu itāļu dziesmām, trešo “Home Away”. From Home” ar amerikāņu komponisti Ayn Inserto, ceturtā “ArrangiaMenti” ar paša aranžējumiem un Martinu Vindu, Džo La Barberu, Skotu Robinsonu un Bilu Kanlifu un pēdējais “Momenti”.

Kopš 1992. gada viņš ir veicis aktīvu izpildītāja karjeru kā bigbenda diriģents, solists un orķestra dalībnieks, spēlējot lielākajos džeza klubos, festivālos un koncertzālēs visā Itālijā, Eiropā, Dienvidāfrikā, Kolumbijā un Japānā. Sadarbojies ar daudziem lieliskiem džeza mūziķiem, piemēram, Kenijs Vīlers, Bobs Brūkmeijers, Bobs Mincers, Maiks Stērns, Skots Robinsons, Bils Kanlifs, Mārtins Vinds, Džo La Barbera, Gregs Hopkinss, Marija Šneidere, Eina Inserto, Pols Makkandless, WDR bigbends, Sairo Baptista, Fabio Zeppetella, Ramberto Čammarughi , Masimo Manzi, Paolo Damiani, Marko Tamburīni, Fabricio Boso, Havjers Žiroto, Džanluka Petrela, Džanluidži Trovesi, Kristīna Zavaloni, Gabriele Mirabasi, Enriko Rava, Aldo Romano, Toninju Horta, Ronijs Kubers, Džeks Valrats, Džailijs Nanšs, Goldsteins, Stīvs Vilsons, Ītans Aiversons, Džons Skofīlds, Bils Frisels, Tomass Morgans, Horhe Rosi, Paolo Fresu un daudz citiem.

Viņš ir arī ļoti aktīvs kā aranžētājs un komponists bigbendam un orķestrim, viņa darbi ir atskaņoti daudzos džeza un klasiskās mūzikas festivālos visā pasaulē.

Kā ierakstu mākslinieks viņš ir piedalījies vairāk nekā 70 džeza CD ierakstos.

Viņš publicējis trīs grāmatas Volonté & co. “IMPRO(VE)! praktiska rokasgrāmata džeza improvizatoram, SPEAK!, džeza artikulācija uz trombona un “ARRANGIATE(VI)!” grāmata par džeza aranžēšanu.

No 2005. gada pasniedz džeza trombona un bigbenda spēli F. Venezze konservatorijā Rovigo.

Marta Giulioni

Marta Džulioni sāka  dziedāt 2013. gadā, kad 11 gadu vecumā, kad dažus gadus studēja klasisko ģitāru. Pēc tam 2014. gadā viņa sāka padziļināti studēt džeza valodu un apmeklēja meistarklases pie Susanna Stivali, Diana Torto, Susanne Abbuehl, Jimmy Owens, Joey Blake, Leila Martial un citiem. Viņa apmeklēja dažādas vasaras nometnes, piemēram, Rome Summer Feast, Siena Jazz Summer Workshop un Arcevia Jazz Feast (2016), kur ieguva stipendiju studijām un koncertēšanai divas nedēļas Keiptaunā. 2019. gadā Marta ar izcilību absolvēja Peskaras konservatoriju un ieguva vokālā džeza maģistra grādu. Tajā pašā gadā viņa devās uz Briseli stažēties KCB (Koninklijk Conservatorium Brussel) kā džeza dziedātāja un dziesmu autora Deivida Linksa asistente. Ir apmeklējusi nodarbības pie pianista Dīderika Visselsa. Tagad viņa joprojām studē kompozīciju pie Masimo Morganti.

Kopš 2015. gada Marta uzstājas džeza klubos, dažādos sastāvos piedalās džeza festivālos gan Itālijā, gan ārzemēs. No 2017. gada līdz 2020. gadam viņa tika izvēlēta par Itālijas konservatorijas Nacionālā džeza orķestra dziedātāju, ar kuru kopā apceļoja Itāliju, spēlējot Pescara Jazz festivālā, Area M u.c.. Ir strādājusi ar pasaulē pazīstamo mākslinieku Fabrizio Bosso. 

2019./2020. gadā viņa uzvarēja projektā “AIR: Artists in Residence”, kuru sponsorēja MIDJ (Musicisti Italiani di Jazz) un SIAE reklamēja Itālijas vēstniecībās un Itālijas kultūras institūtos visā pasaulē. 

Viņa ieguva rezidenci Parīzē, taču COVID dēļ tā tika atlikta līdz šā gada oktobrim: tur viņa vadīs Parīzes Itālijas Kultūras institūtu un uzstāsies dažos, Kultūras institūta rīkotajos džeza festivālos.

Mirage Jazz Orchestra

Mirage jazz orchestra  aktīvi sevi pieteica 2004. gada janvārī. To dibinājuši džeza mūzikas mākslinieki – trombonists Lauris Amantovs un saksofonists Deniss Paškevičs.
Orķestrī spēlē paši labākie džeza mūziķi:

Trombonists Lauris Amantovs – viņš arī orķestra mākslinieciskais vadītājs
Raivo Stašans – saksofons
Indriķis Veitners – saksofons
Zintis Žvarts – saksofons
Artūrs Sebris  – saksofons
Gints Stepānovs – trompete
Normunds Piesis – trompete 
Jānis Amantovs – trompete
Oļegs Švembergs – trombons
Egils Šķetris – trombons 

MIRAGE JAZZ ORCHESTRA  aktīvi koncertē dažādos džeza festivālos visā pasaulē, regulāri piedalās dažādos TV šovos (piem. “Muzikālā banka ” u.c.) un radio pārraidēs, pateicoties tā daudzpusīgajai darbībai, iespējām piedāvāt dažādu stilu mūziku, tas ir kļuvis par mūsu valsts muzikālās dzīves neatņemamu sastāvdaļu.

Šodien varam droši apgalvot – tas ir viens no visprofesionālākajiem džeza orķestriem ne tikai Latvijā, bet visā Baltijā!

Mirage Jazz Orchestra vadītājs

Lauris Amantovs

 

Mirage jazz orchestra actively announced itself in January 2004. It was founded by jazz music artists – trombonist Lauris Amantovs and saxophonist Deniss Paškevičs.

The best jazz musicians play in the orchestra:

 

Trombonist Lauris Amantovs – he is also the artistic director of the orchestra

Raivo Stašan – saxophone

Indričis Veitner – saxophone

Zintis Žvarts – saxophone

Artūrs Sebris – saxophone

Gints Stepānovs – trumpet

Normunds Piesis – trumpet

Jānis Amantovs – trumpet

Oleg Švembergs – trombone

Egils Šketris – trombone

 

MIRAGE JAZZ ORCHESTRA actively performs concerts at various jazz festivals around the world, regularly participates in various TV shows (e.g. “Music Bank”, etc.) and radio broadcasts, thanks to its versatile activity, opportunities to offer music of various styles, it has become an integral part of the musical life of our country .

Today we can safely say – it is one of the most professional jazz orchestra in the Baltic States!

Leader of the Mirage Jazz Orchestra

Lauris Amantovs