SHARÓN CLARK & MATTIAS NILSSON TRIO – Saulkrasti Jazz Festival

SHARÓN CLARK & MATTIAS NILSSON TRIO

SHARÓN CLARK & MATTIAS NILSSON TRIO

Par Sharon Clark plašo un visaptverošo balsi, vibrato un tembru maiņu ir ticis rakstīts Washington Post, New York Times un pat Wall Street Journal. Šī ir viena no tām dziedātājām, kas Tev savas dzīves laikā ir noteikti jāredz un jādzird! Viņas vokāls liek justies kā pasakā! Pilnīgā ekstāzē!

 

Sharon Clark šobrīd dzīvo Vašingtonā, taču viņas balsi atpazīst un apbrīno visā Amerikā. Viens no viņas populārākajiem albumiem, kas nācis klajā 2008.gadā, ir “Do it Again – My Tribute to Shirley Horn”. Sharon ieguvusi zelta medaļu un galveno balvu, $10,000 apmērā, Savannah mūzikas festivālā American Traditional Competition, kā arī piedalījusies Billie Holiday vokālajā konkursā, kur ieguvusi godalgoto pirmo vietu, naudas balvu un iespēju koncertēt kopā ar Baltimoras simfonisko orķestri.

 

Dziedātāja ir uzstājusies Duke Ellington Jazz Festival un National Mall, kā arī vēsturiskajā Lincoln Theatre. Pēc nebeidzamiem skatītāju un klausītāju lūgumiem, Sharon atkārtoti (pat trīs reizes) ir piedalījusies Cape May Jazz Festival un devusies tūrēs ārpus Amerikas Savienotajām Valstīm uz Turciju, Kirgiztānu un Krieviju. Taču pēdējā laikā aktīvi koncertē Zviedrijā, kopā ar godalgoto zviedru pianistu Mattias Nilsson un viņa trio.

 

Sharon un Mattias pirmo reizi tikās 2012.gadā, kādā no Ņujorkas džeza klubiem. Kopš tā laika, 2 gadu garumā abi mākslinieki uzturējuši ciešus kontaktus, līdz Mattiasam izdevies noorganizēt pirmo kopīgo koncertu Zviedrijā. Šī sadarbība nesa negaidītus panākumus un biļetes tika izpārdotas uz visiem koncertiem.

 

Džeza mūzikas kritiķi Amerikā ir atzinīgi novērtējuši Sharon spēcīgo balsi. Piemērām, žurnālā Jazz Times teikts: “Clark, ar savu vokālu, spēj ne tikai uzburt atmiņas par Sarah Vaughan, viņa arī tās godam attaisno. Es nekad nebiju domājis, ka ir iespējams dzirdēt dziedātāju ar tik plašu un patīkamu balss tembru un tādu muzikalitāti, bet, lūk, šeit viņa ir!”

 

Washington Post Sharon sauc par “…spēcīgu… dvēselisku… sapņainu… lieliski izveicīgu…”, savukārt Washington Magazine viņu ir nodēvējuši par “džeza meistari”.

 

Sharon Clark ir uzstājusies tādās vietās kā Kennedy Center, Blues Alley, Smithsonian Jazz Cafe, džeza klubā One Step Down, Twins Jazz u.c. 2003.gadā savu 75.to dzimšanas dienu svinēja pasaulslavenais basa spēles meistars Keter Betts, kurš, pats personīgi, izteica vēlēšanos, lai viņa svinībās dziedātu Sharon Clark. Dziedātāja ir piedalījusies arī Bill Clinton un daudzu citu ievērojamu valsts amatpersonu rīkotos pasākumos.