Stanley Jordan Quartet – Saulkrasti Jazz Festival

Stanley Jordan Quartet

Stanley Jodan
Gabor Dornyei
Kornel Horvath
Christian Galvez
STANLEY JORDAN QUARTET
Stenlijs Džordans,  

ģitāra

Kristians Galvezs,  

bass

Gabors Dornajs,  

bungas

Kornels Horvats,  

sitaminstrumenti

STENLIJA DŽORDANA KVARTETS KOPĀ AR KRISTIANU GALVEZU UN THUNDER DUO

Savas karjeras laikā, kas aizsākās ar plašu rezonansi un augstu mūzikas kritiķu atzinību 1985.gadā, ģitāras virtuozs Stenlijs Džordans vienmēr savā muzikālajā izpildījumā ir demonstrējis hameleona cienīgas spējas – atvērtību, bagātīgu iztēli, daudzpusīgumu un reizēm pat, ja tā, protams, mūsdienās var teikt, pārlieku lielu uzdrīkstēšanos. Nav nozīmes, vai tie būtu klasisko šedevru pārdrošie izpildījumi vai dvēseliskas melodijas, kurās izmantoti labi zināmi pop-rock mūzikas hiti, pat enerģiski dedzīgi džeza ritmi un ultramodernas improvizācijas gan solo izipildījumā, gan kopā ar grupu – Džordanam vienmēr izdodas klausītājus aizvest pārsteigumu pilnos un elpu aizraujošos muzikālos piedzīvojumos.

Stenlijs Džordans ir ticis nominēts četrām “Grammy” balvām un viņa jaunākais albums “Friends” nominēts arī prestižajai NAACP Image Award. Žurnāla Los Angeles Times džeza mūzikas kritiķis Leonards Fehers savā recenzijā par mākslinieku rakstījis:

“Ģēnijs ir vārds, kas mūzikas aprindās tiek lietots ļoti bieži, bet patiešām pamatoti tas ir attiecināms un piemērojams tad, kad runājam par Stenliju Džordanu.”

Šobrīd Kristians Galvezs noteikti ir labākais basģitārists Latīņamerikā un ir ticis iekļauts tajā nelielajā mūziķu sarakstā, ko veido pasaules izcilākie basa spēles meistari. Galvezs ir ierakstījis 13 albumus un 3 DVD zem leibla ar nosaikumu Pez Records. Viņš arī ir autors pasaulē pirmajam koncertam (Concert No.1), kas sarakstīts tieši basam un simfoniskajam orķestrim. Ar šo koncertprogrammu Kristians jau paguvis uzstāties lielākajos Latīņamerikas festivālos kopā ar prestižākajiem orķestriem Čīlē, Bolīvijā un Panamā.

„Viņa rokās basģitāra nav tikai basģitāra, bet lielā mērā arī ģitāra, tikai ar basa stīgām … Galvezs spēj izpildīt visu to pašu, ko spēj labs ģitārists uz sava instrumenta, bet, kad ir pienācis laiks kļūt par basģitāristu, viņš veikli pārtop izcilā, pat nepārspējamā basģitāristā.

Kristians Galvezs ir basa spēles virtuozs. Tāds talants un spējas, kādas piemīt viņam, ir ļoti reti sastopamas. Virtuozitāte, protams, ir viena lieta, taču Kristianam piemīt arī īpašs melodiskums un spēja just, kurā brīdī uz skatuves nepieciešama virtuozitāte un kurā, savukārt, svarīgi būt grupas pamatam – atbalstošam basģitāristam. Šī īpašā prasme mūsdienās ir sastopama vēl retāk!“

– Frenks Gambals.

Gabors Dornajs ir viens no pēdējo gadu Eiropas pieprasītākajiem un veiksmīgākajiem savas paaudzes māksliniekiem, sesijas bundziniekiem un sitaminstrumentu pedagogiem.

Gabora daudzveidīgais talants ļāvis viņam koncertēt un pasniegt meistarklases visā pasaulē – ASV, Āzijā, Āfrikā, visā Eiropā un Lielbritānijā, Skandināvijā, Krievijā u.c.

MANM Show Anaheimā, Kalifornijā 2016 TYCOON PERCUSSION (Taizeme/ASV) ir laidis klajā “Gabor Dornyei Signature Drum Pack”, kas izcili papildina perkusiju un sitaminstrumentu skanējumu un guvis lielus panākumus budzninieku aprindās. Kopš 2016. gada tiek ražotas arī “VIC FIRTH Gabor Dornyei Signature Sticks” bungu vālītes, kuras ir iespējams iegādāties mūziķa mājaslapā gabordornyei.com/

2017.gadā Gabora vadītā tiešsaistes sitaminstrumentu meistarklase DRUMEO ir tikusi ierindota starp “Top 10” labākajām. Jāpiemin, ka šajā topā atrodami arī tādi mākslinieki kā Pīters Erskine, Bernards Purdie un Billijs Kobams.

Ungārijā dzimušais mākslinieks Kornels Horvats, pēc Lielbritānijas Nr.1 ekspertu žurnāla Rhythm lasītāju balsojuma, 2016. gadā ir ticis atzīts par labāko pasaules perkusionistu. Jāņem vērā, ka Kornels ir ne tikai viens no labākajiem, viņš savā izpildījumā ir arī viens no oriģinālākajiem perkusionistiem. Muzikālo karjeru Horvats uzsācis ar flautas spēli, taču vēlāk pievērsies perkusijām, pašmācības ceļā apgūstot unikālo spēles manieri, kas sakņojas viņa dzimtās Ungārijas un arī Austrumeiropas

ritmiskajās tradīcijās, vienlaicīgi ietverot tajās arī džeza, indiešu, arābu, afrikāņu un latīņu mūzikas elementus. Sapludinot šīs dažādās mūzikas, Kornels ir izstrādājis savu individuālo pieeju, radot īpašu skanējumu, kas padarījis viņu par pirmo izvēli dalībai neskaitāmos projektos, koncertprogrammās un tūrēs. Kornels Horvats ir piedalījies vairāk nekā 400 albumu veidošanā un koncertējis ar populārākajiem roka, popa un džeza mūziķiem savā dzimtenē, viņš ir uzstājies kopā ar pasaules slaveniem mūziķiem kā, piemēram, izcilo ASV džeza bundzinieku Tommy Campbell, ģitāristiem Al Di Meola (ASV) un Alegre Correa (Brazīlija) un daudziem citiem.

THUNDER Duo – unikāls skanējums, kas apvieno atšķirīgās pasaules ietekmes uz priekšu dzenošā ritmiskā skrējienā. Kornels un Gabors, jaunu un aizraujošu ritmu mekējumos, pilnībā no jauna atklāj pasaules tradicionālos mūzikas stilus un reizēm pat bīstami pieskaras nezināmajam. Šis sensacionālais duets atzīst tikai jēgpilnu un patiesu mūziku, kura, jā, varbūt kādam liksies agresīva, dārdoša vai pārlieku impulsīva, taču tā noteikti Jums pavērs durvis uz pavisam citu pasauli. Klausīties Kornel un Gabor izcilā dueta izpidlījumā ir elpu aizraujošs piedzīvojums. Viņi saprot mūziku un apzinās tās nozīmi. Aizraujoši. Drosmīgi. Cilvēciski.

 

 

Daudzpusīgums un liriskums vislabāk raksturo šos četrus lieliskos māksliniekus.

Džordans, radošs mūziķis, kura individuāli radītā ģitāras spēles “pieskāriena” tehnika šobrīd pasaulē jau ir attīstījusies augstākajā līmenī.

Galvezs, basģitāras spēles virtuozs, kurš ar sava instrumenta skanējumu ir padarījis plašāku ritmisko un harmonisko iespēju jēdzienu.

Gabora Dornaja augsti attīstītā tehnika un izkoptā spēles prasme, izmantojot vairākus bungu pedāļus vienlaicīgi, ļauj viņam ar aizrautību un īpašu autentiskumu pētīt poliritmiskos un daudzslāņainos etniskās kultūras konceptus.

Kornels Horvats ar savu rokas pieskārienu atdzīvina perkusiju skanējumu kā armādu, runājot ritma valodā ar toņu palīdzību neiedomājami plašā diapazonā – sākot no eksotiska skanējuma līdz pat ļoti vienkāršam un dabīgam.

Viņu kopīgā priekšnesuma iezīme ir spēja izzināt līdz šim neapgūtus mūzikas plašumus un teorijas.

Muzikālais ceļojums no Mocarta un Mailsa līdz pat Makartnijam un Mingum ir unikāls, reizēm atklāti brīvs un ēterisks, reizēm nedaudz sarežģīts, taču tā neapšaubāmi ir tāda muzikālā pieredze, kas jāizdīvo katram.