The Next Movement – Saulkrasti Jazz Festival

The Next Movement

J.J. Flueck ,  

bundzinieks, dziedātājs un grupas vadītājs

Pascal «P» Kaeser,  

bass

Sam Siegenthaler ,  

ģitāra

Klausoties viņu mūziku pirmo reizi, varētu šķist, ka šis ir jauns sastāvs, kas radies uz leģendārās funk mūzikas skatuves Mineapolisā, taču tā tas nebūt nav! Trīs mūziķi no Šveices ir izveidojuši jaunu albumu THE NEXT MOVEMENT (LEOPARD Records), kas paceļ funk mūziku pavisam citos augstumos. J.J. Flueck, Pascal «P» Kaeser un Sam Siegenthaler ir radījuši eksplozīvu trio, kura mūzikā vērojama R&B ietekme, funk un blūza stils no James Brown, Prince, Jimi Hendrix līdz pat Miles Davis. Un nevar noliegt, ka šis trio to paveic meistarīgi, caur perfektu skanējumu.

Visi trīs mūziķi ir bijuši pazīstami jau vairākas dekādes un ir spēlējuši kopā dažādos sastāvos līdz brīdim, kad nolēmuši apvienoties kopīgā grupā THE NEXT MOVEMENT. Grupas izveide bija nākamais loģiskais solis viņu mūzikas karjerās. Tā kā visi trīs mūziķi ir funk, R&B, blūza un džeza fani, grupas muzikālais virziens bija skaidrs jau pašos pirmssākumos.

 

J.J. Flueck
Dzimis Oltenā un uzaudzis Soloturnā un ASV, Flueck ir bundzinieks, dziedātājs, grupas vadītājs un viens no aktīvākajiem un atpazīstamākajiem šveiciešu mūziķiem. Pēc džeza studiju pabeigšanas Bāzeles Mūzikas augstskolā un dažādu mūzikas kursu apmeklēšanas ASV, viņš ir radījis savu unikālo grūva “nospiedumu”, piedaloties neskaitāmos projektos un grupās kā bundzinieks un muzikālo projektu vadītājs.

Neskaitot savas grupas «The Next Movement», «JJ’s Hausband», kā arī darbojoties kā muzikālais direktors «James Brown Tribute Show», viņš daudzus gadus uzstājies un producējis kopā ar izcilo reperi Greis un Nicole Bernegger, kā arī piedalījies starpkontinentālajā projektā «Rogue State Alliance» un daudzos citos. J.J. Flueck ir ticis apbalvots ar Förderpreis der Regiobank Solothurn (2005) un Prize for Music of the Canton of Solothurn (2014).

 

Pascal «P» Kaeser
Pascal Kaeser, mūziķu vidū bieži saukts par «P» {π}, nekad nav gatavs kompromisiem, kad runa ir par grūvu. Laikā, kad viņš studēja elektrisko basģitāru slavenajā Bērklija Mūzikas koledžā Bostonā (ASV), Kaeser vairāk pievērsās afro-amerikāņu mūzikas stiliem: soul, funk, R&B un džezs iezīmēja viņa 4 gadus Amerikā, kur viņš studēja pie Anthony Vitti, David Buda, Whit Brown un Fernando Huergo.

Jaunanglijā un Ņujorkā Kaeser jau pavisam drīz sāk dalīt skatuvi ar tādiem pasaulslaveniem māksliniekiem kā Antonio Sanchez (Pat Metheny), Tony Escapa (Ricky Martin) un Keith Harris (Black Eyed Peas). Pēc vairākkārtējām grūtībām izrunāt viņa vārdu pareizi, kolēģi drīz vien nolemj dot viņam iesauku “PK” un vēlāk “P”. Pēc studiju pabeigšanas 2000. gadā, “P” atgriežas Šveicē un pārliecinoši piesaka sevi mūzikas vidē. Turpmākos gadus viņš intensīvi muzicē un piedalās dažādos plaša spektra projektos, apvienojoties ar reperi Greis, soul dziedātāju Nicole Bernegger, džeza pianistu Claude Diallo un Circus Monti programmu 2013. gadā. Kopā ar kompāniju “cucoclip”, Pascal strādā pie dažādām īsfilmām, kā arī nacionālām un starptautiskām komercijas pārraidēm. Esot “Take This” sastāvā, “P” ir uzstājies uz vienas skatuves ar Adrian Stern, Polo Hofer, William White, Lo & Leduc, Nemo, Marc Sway, Brandy Butler, Max Mutzke, Steffe la Cheffe un citiem māksliniekiem.

 

Sam Siegenthaler
Sam Siegenthaler, dzimis 1980. gadā Burgdorfā, Beļģijā, un ir profesionāls mūziķis ar visu sirdi un dvēseli. Viņa pirmie iespaidi mūzikā radās no dažādās ierakstu kolekcijas un viņa tēva ģitārspēles. Sākotnējā muzikālā dzirksts mūziķim parādījās 12 gadu vecumā, kad beidzot tika pie tik ilgi gaidītā instrumenta.

5 gadu ilgas studijas, apgūstot klasisko ģitāru, aizveda viņu elektriskās ģitāras pasaulē. No tā brīža Siegenthaler apguva elektrisko ģitāras spēli pašmācības ceļā, kā arī mācoties Lucernas džeza skolā pie Marco Figini un Zlatko «Slädu» Perica.
Kopš 2003. gada viņš aktīvi koncertē, galvenokārt kopā ar saviem grūva mūzikas sabiedrotajiem un domubiedriem J.J. Flueck un Pascal «P» Kaeser. Siegenthaler uzstājas gan savā dzimtenē, gan ārzemēs ar atpazīstamiem māksliniekiem, kas pārstāv visdažādākos žanrus – popu, blūzu, roku, regeju, funk, hip-hop un soul. Viņš ir pastāvīgs dalībnieks J.J. “house band”, The James Brown Tribute Show, Soulvision Allstars, Soul Train, Prince Tribute.

Vienlaicīgi Siegenthaler ir arī ļoti pieprasīts pavadošais mūziķis, sadarbojoties ar tādiem māksliniekiem kā Eliana Burki, William White, Greis, Steff la Cheffe, Msoké, Tommy Vercetti, Manillio, Nicole Bernegger, Mario Capitanio, Luca Hänni. Koncertē daudzviet Eiropā, ASV, Kanādā, Dienvidamerikā, Āzijā, Ziemeļamerikā un Tuvajos Austrumos. 2005.gadā viņš ieguva prestižo Culture Promotion Prize of the Burgdorf Burgergemeinde.