WALK AWAY – Saulkrasti Jazz Festival

WALK AWAY

Walk Away

Pirms trim gadu desmitiem, 1985. gadā, pieci istabas biedri, bijušie studenti – Krzysztof Zawadzki, Adam Wendt, Bernard Maseli, Zbigniew Jakubek un Jacek Niedziela, paši pat nenojaušot, atradās uz gara, skaista muzikālā ceļojuma sliekšņa. Zawadzkim prātā ienāca doma dibināt grupu un … booom! Lūk! Jau pēc 3 mēnešu ilgiem mēģinājumiem, jaundzimušais sastāvs bija gatavs iekarot pasauli. Ar saviem muzikāli vētrainajiem priekšnesumiem Walk Away ātri vien gūst plašu atpazīstamību. Tiek iegūtas uzvaras Jazz nad Odra un Pomorska Jesien Jazzowa festivālu rīkotajos konkursos, kā arī saņemts uzaicinājums piedalīties Jazz Jamboree festivālā. Jazz Forum Magazine, kas ir viens no Eiropas senākajiem un lielākajiem džeza mūzikas forumiem, ātri vien nodēvē Walk Away par džeza mūzikas industrijas “Jauno cerību”.

 

Walk Away debijas albums, ar nosaukumu “Penelopa”, klajā nāca 1986.gadā. Šis ir arī pirmais no daudzajiem pārmaiņu gadiem grupas sastāvā, kad basģitāristu Niedziela nomainīja pieredzējušais Zbigniew Wrombel, taču mākslinieks šajā sastāvā nepaliek ilgi, un jau 1987. gadā viņa vietā stājās Pawel Maciwoda. Jaunajā sastāvā Walk Away atkārtoti piedalās Jazz Jamboree festivālā Varšavā, kur viņu uzstāšanās tiek ierakstīta un vēlāk izdots grupas dzīvais koncerta ieraksts ar nosaukumu “Walk Away Live”.

1988.gadā aizsākas Walk Away ilgstošā sadarbība ar vadošo Polijas džeza vokālisti Urszulzu Dudziaku, kas ilga līdz pat 1995.gadam. Tās ietvaros tika radīts albums – “Magic Lady”.

 

Walk Away panākumi izplatījās visā Eiropā kā uguns – strauji un spilgti, un grupa saņēma uzaicinājumu doties Eiropas tūrē kopā Miles Davis, kur viņiem bija iespēja muzicē kā iesildošajam sastāvam.

 

90.to gadu pirmā puse māksliniekiem ir ārkārtīgi intensīvs un saspringts laiks. 1991.gadā Maciwoda pamet grupu un viņa vietā stājas Marek Blaszczyk. 1992. gadā klajā nāk albums “Help Yourself”, ar viesmākslinieka, Polijas pop-rock mūziķa, ģitārista un dziedātājā Grzegorza Skawinski piedalīšanos. 1993.gadā dalība festivālā Jazz Jamboree. 1995.gadā atkārtota dalība festivālā Jazz Jamboree, bet šoreiz kopā Austrālijas ģitāristu Frank Gambale. Šajā gadā sastāvā notiek vēl viena basģitāristu maiņa, kad Blaszczyk vietā stājās Tomasz Grabowy. Pirmā Walk Away desmitgade noslēdzas ar albuma “FIX” nākšanu klajā, kura veidošanā piedalījušies tādi pasaulē zināmi mākslinieki, kā Eric Marienthal, Mike Stern, Mino Cenelu un Urszula Dudzia. Turpmākā sadarbība ar Eric Marienthal un Dave Fiuczynski ir dzirdama albumā ar nosaukum “Walking Around”.

 

1996.gadā grupu pamet vairāki mūziķi – Maseli un Jakubek. Walk Away kļūst par kvartetu, kura sastāvā muzicē pianists Janusz Skowron. Gadu vēlāk, pēc tūres ar Randy Brecker, Walk Away ieraksta albumu “Changes”. 1998.gadā norisinās vairāku koncertu sērijas kopā ar slaveno džeza pianistu Bill Evans un ģitāras spēles meistaru Dean Brown, kā arī klajā nāk albums “Night Life”. 2000.gadā tiek radīts jauns albums, ar nosaukumu “Double Walk” un aizvadīti neskaitāmi koncerti un tūres kopā ar Marienthal un Brown, taču šādā sastāva grupa atkal nemuzicē ilgi, jo Skowron grupu pamet un viņa vietā atgriežas Bernard Maseli.

 

2004.gadā arī “pazudušais dēls” Adam Wendt pievienojas Walk Away sastāvam un sadarbībā ar Billy Evans, Miki Birta un Steve Logan tiek radīts albums “Zariba”. 2010.gadā, gandrīz visi mūziķi, kas bija grupā Walk Away pašos pirmsākumos, ir atgriezušies tās sastāvā – Zawadzki, Maseli, Grabowy, Wendt un Jakubek.

 

Jau trīs gadu desmitu garumā, sadarbojoties ar visā pasaulē labākajiem mūziķiem, Walk Away saviem klausītājiem ir radījis piedzīvojumu pilnu ceļojumu mūzikas pasaulē. Vislabāk šo atmosfēru, tīro skaņas vibrāciju un emocionalitāti, iespējams saklausīt albumā “The Best of”, kur apkopotas labākās melodijas no Walk Away 30 gadu pieredzes uz džeza mūzikas skatuves.