SADARBĪBA – Saulkrasti Jazz Festival

SADARBĪBA

Markus Gottschilch

Veiksmīga sadarbība spēj iedvesmot, sniedzot plašākas pilnveidošanās un attīstības iespējas. Viena no daudzpusīgākajām un ilgstošākajām sadarbībām Saulkrasti Jazz ir izveidojusies ar austriešu pianistu, komponistu Markus Gottschilch.

Šīs sadarbības ietvaros ir radītas vairākas studentu apmaiņu programmas, nodrošinot jaunajiem censoņiem iespēju piedalīties līdzīgos džeza mūzikas festivālos un nometnēs Amerikas Savienotajās Valstīs.

Miami Beach Jazz Festival
ASV

Studentu apmaiņas programmas ietvaros XVIII Saulkrasti Jazz 2015 piedalījās Victor Machin Quartet no Miami /ASV/, savukārt 2016.gada janvārī, Saulkrasti Jazz rīkotā konkursa Baltijas Bundzinieku Līga  uzvarētājs Mareks Logins no Latvijas ieguva iespēja kopā ar savu grupu „Sinkope” piedalīties  Miami Beach Jazz Festival /ASV/.

New Mexico Jazz Wokshop
ASV

Studentu apmaiņas programmas ietvaros XXII Saulkrasti Jazz 2019 piedalījās New Mexico Jazz Quartet/ASV/. Tā paša gada augustā Saulkrasti Jazz rīkotā konkursa Baltijas Bundzinieku Līga  uzvarētājs Tuomas Rasanen /Lietuva/ viesojās New Mexico Jazz Festival /ASV/.

www.nmjazz.org/
Jazz House Kids
ASV

Studentu apmaiņas programmas ietvaros pianistei Karlīnei Priedēnai /Latvija/ bija iespēja piedalīties apmaksātās attālinātās meistarklasēs, kuras vadīja Kenny Barron, Chriss Potter, Jazmela Horn, Billy Hart un daudzi citi  pasaulē ievērojamiem džeza mūziķi.

jazzhousekids.org/

Ne mazāk veiksmīgas sadarbības ir izveidojušās ar visu triju Baltijas valstu mūzikas akadēmijām.

Kopš 2016.gada, tradicionāli festivāla pirmā diena tiek veltīta tieši Baltijas valstu mūzikas akadēmiju, džeza nodaļu studentiem. Koncerta apmeklētājiem ir brīnišķīga iespēja ielūkoties visdažādākajos džeza mūzikas virzienos, kurus pārstāv mūzikas akadēmiju studenti no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas.

Jāuzsver, ka tieši pirmdienas koncerts ir sevišķi interesants un novitātēm piepildīts!

Latvijas Mūzikas akadēmija
Igaunijas Mūzikas un teātra akadēmija
Lietuvas Mūzikas un teātra akadēmija

 

Īpaši jāatzīmē sadarbība tieši ar Latvijas Mūzikas akadēmiju, jo tās ietvaros XXII Saulkrasti Jazz 2019 festivālā uz skatuve kāpa džeza nodaļas studenti no Omahas universitātes Nebraskā /ASV/  UNO Jazz Combo

Vidzemē dzīvojošie mākslinieki

Vienlaicīgi ar mūzikas baudīšanu, klausītājiem ir iespēja aplūkot arī brīnišķīgu gleznu izstādi. Ik gadu festivāla teritorijā tiek iekārtota Mākslas darbu aleja, kur savus darbus izstādījuši Vidzemē dzīvojošie mākslinieki – Mareks Gureckis, Juta Policja, Jānis Delgalvis, Sandra Postaža, Giors Geks, Andis Gūtmanis un citi.

Jāuzsver, ka tieši mākslinieks Mareks Gureckis ir parūpējies par Saulkrasti Jazz Lielās skatuves māksliniecisko noformējumu.

https://artalea.com/lv/makslinieki/28.mareks-gureckis/